„Bogu Wszechmogącemu…” – pierwsze śluby zakonne

śluby15 sierpnia w Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pięć sióstr zakończyło nowicjat, składając swoją pierwszą profesję zakonną. Siostry w obecności księdza Biskupa Łukasza Buzuna, na ręce Matki Generalnej Jany Zawiei złożyły ślub czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.

Przed rozpoczęciem Mszy świętej wszystkie przybyłe Siostry Przełożone oraz rodzice, którzy z dużym wzruszeniem patrzyli na swoje córki rozpoczynające nowy etap w swoim życiu, pobłogosławili „panny młode”. O godz. 11:00  rozpoczęła się Liturgia eucharystyczna. Siostry w uroczystej procesji, przy dźwiękach poruszającej pieśni „Posłuchaj córko” przystąpiły do ołtarza. Po wypowiedzeniu formuły ślubów każda z sióstr otrzymała czarny welon, krzyżyk oraz „Prawo Miłości” – konstytucje zgromadzenia, po czym już gotowe, w pełnym nazaretańskim stroju znów pojawiły się w kościele. Obrzędy konsekracji zwieńczyło otrzymanie świec – symbolu Chrystusa, które aż do wieczora paliły się przy Tabernakulum.

Po Mszy świętej wszyscy zaproszeni goście zostali zaproszeni do wspólnego zdjęcia i na pyszny obiad. Jak na każdym prawdziwym weselu, tak i u nas – nie mogło zabraknąć tańców! W klasztornym ogrodzie zagrał zespół muzyczny w skład którego wchodziły siostry juniorystki, nowicjuszki i dwóch młodzieńców z Leszna, którzy wspomogli nas swoimi instrumentalnymi umiejętnościami 🙂 Nie zabrakło gitar, skrzypiec, saksofonu, jednak najwięcej uwagi przyciągała niecodzienna perkusistka – s. Natanaela 🙂 Przy tak porywającej muzyce, nie sposób było ustać w miejscu, więc na trawiastym parkiecie pojawiało się coraz to więcej tancerzy. W ich gronie nie zabrakło też księdza Biskupa, Matki Generalnej i Siostry Prowincjalnej 🙂

To był dzień pełny wzruszenia, radości i pokoju!

Kochane Siostry Neoprofeski, życzymy Wam łaski wierności złożonym ślubom i nazaretańskiemu charyzmatowi, a na nowych placówkach i w pierwszych posługach apostolskich Bożego błogosławieństwa i tego, byście były znakiem radości i nadziei Żywego Boga w świecie!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji przygotowanej przez Radio Rodzina :

http://www.radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci/pierwsze-sluby-zakonne-u-siostr-nazareta

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s