Droga do serca…

Czas Wielkiego Postu rozpoczęty! Można by pomyśleć: „znowu?”… jednak gdy przychodzi wiosna nie dziwimy się temu, bo to oczywiste, że po ziemi przychodzi wiosna. Tak jest
i w życiu Kościoła- rok liturgiczny ma swój cykl. Nie ma się co dziwić, warto jednak podejść do tego wyjątkowego czasu z pytaniem: czego Bóg ode mnie oczekuje?

Prorok Joel podaje nam te Słowa.”Tak mówi Pan: „Nawróćcie się do Mnie całym swym sercem, przez post i płacz, i lament”. Rozdzierajcie jednak serca wasze, a nie szaty! Nawróćcie się do Pana, Boga waszego! On bowiem jest litościwy, miłosierny, nieskory do gniewu i bogaty w łaskę, a lituje się nad niedolą.” A więc chodzi o serce, Panu Bogu chodzi o moje serce, bo jest Bogiem zazdrosnym (Wj 20,5) Nawrócić się do Boga całym sercem to znaczy otworzyć się na Jego Niepojętą Miłość, którą objawia właśnie przez to, że tak bardzo umiłował świat, że Syna Swego Jednorodzonego posłał do swoich dzieci, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie.” Dobry Bóg chce nam przypomnieć jak bardzo nas kocha, dlatego zaprasza nas do spojrzenia na krzyż- znak Tej Miłości. Marzeniem Boga jest to, byśmy z radością i wdzięcznością odpowiedzieli na Jego Miłość. On chce znaleźć drogę do naszego serca- pozwólmy Mu na to.

Psalm 51,14

„Stwórz, Boże, we mnie serce czyste
i odnów we mnie moc ducha.”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s