Wszyscy jesteśmy powołani do świętości

Uroczystość
Wszystkich Świętych.

Święty Paweł.
Święty Augustyn.
Święta Helena.
Święta Joanna Beretta Molla.
Święta Faustyna.
Święty Jan Paweł II.
Żyli w różnych epokach.
Każdy z nich miał inny charakter,
predyspozycje, powołanie. Coś jednak ich łączy.
Każdy z nich szukał w Bogu prawdy o sobie, szukał swojego prawdziwego oblicza.
Bez masek, bez retuszu, bez udawania kogoś innego.
Dlatego też dziś nazywamy ich świętymi.

            Świętość często kojarzy nam się z uniesionym ku niebu wzrokiem na pobożnych obrazkach. Tymczasem świętość jest odkrywaniem swojego życia jako niepowtarzalnego daru Bożego, który to Bóg powierza w nasze ręce, byśmy jak najlepiej go rozwinęli. Świętość to przyjęcie samego siebie takim, jak mnie Bóg stworzył, dbając o to, by ta „wersja” mnie była jak najlepsza. Świętość to radosne przyjmowanie każdego dnia z jego troskami i wyzwaniami, ufając, że w każdej chwili Bóg jest obecny i troszczy się o mnie niezmiennie ze Swą Ojcowską miłością.

            Dnia 1 listopada wspominamy tych wszystkich, którzy oficjalnie zostali uznani przez Kościół za świętych. I my mamy dążyć do tego, by kiedyś spotkać się w niebie, gdzie razem będziemy wychwalać Boga przed Jego Obliczem.

            Może zastanawiamy się niekiedy, jak to możliwe, bym ja mógł/ mogła osiągnąć świętość? Z moimi grzechami, wadami, słabościami?

            Święty Jan Paweł II przypominał nam często o powszechnym powołaniu do świętości. Również obecny papież Franciszek nawołuje: „Wszyscy jesteśmy powołani, by być świętymi, żyjąc z miłością i dając swe świadectwo w codziennych zajęciach, tam, gdzie każdy się znajduje.” Przede wszystkim, jako pierwszy wzywa nas jednak Pan Bóg: „Bądźcie świętymi, bo Ja jestem święty, Pan, Bóg wasz!” (Kpł 19, 2).
A przecież On nie zapraszałby nas do czegoś niemożliwego. Naszymi ludzkimi siłami to nieosiągalne, ale Bóg może wszystko!

Wszechmogący, wieczny Boże, Ty pozwalasz nam w jednej uroczystości czcić zasługi Wszystkich Świętych,   prosimy Cię, abyś dzięki wstawiennictwu tak wielu orędowników hojnie udzielił nam upragnionego przebaczenia.

1780086_726640540689306_1409188438_o

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s