ADWENT – ZACZNIJMY „ODNOWA”

2018.04.02.- Święto Junioratu (22).JPGKolejny rok liturgiczny dobiega końca. Jesteśmy na progu Adwentu. Przyzwyczailiśmy się, że Nowy Rok zaczyna się w nocy z 31 grudnia na 1 stycznia – i rzeczywiście tak jest, ale dla katolików ten szczególny moment nowego roku przypada właśnie dzisiejszej nocy.

Przypomnijmy sobie, że Adwent to czas radosnego oczekiwania na przyjście Zbawiciela – Jezusa Chrystusa. Na początku tego okresu liturgia i czytania mszalne koncertują się bardziej wokół tajemnicy powtórnego przyjścia Chrystusa na ziemię, czyli paruzji. Kościół zachęca nas do zatrzymania się, do refleksji, modlitwy, a szczególnie do wejścia w postawę czuwania, oczekiwania.

Czuwajcie, bo nie znacie dnia ani godziny, kiedy Pan wasz przyjdzie
(Mt 25,13)

Warto wobec tego zadać sobie pytania:
Czy ja czekam na ten dzień, w którym spotkam Chrystusa twarzą w twarz?
Czy jest we mnie pragnienie życia wiecznego w niebie?
Czy moim celem życiowym jest świętość?

W odpowiednim momencie życia, każdy z nas dojdzie do kresu swojej ziemskiej wędrówki. Powierzmy, więc te chwilę, której nie znamy, dobremu Ojcu, który jest pełen miłosierdzia i „nie chce śmierci grzesznika, ale by się nawrócił i miał życie” (Ez 33,11).

W drugiej połowie Adwentu, czyli od 16 grudnia, Kościół zaprasza nas do kontemplacji nad tajemnicą Wcielenia Bożego Syna. Ten czas jest bezpośrednim przygotowaniem do Uroczystości Bożego Narodzenia.

„Tak Bóg umiłował świat, że dał swojego jednorodzonego Syna,
aby każdy, kto w Niego wierzy miał życie wieczne”
(J 3, 16)

Spodobało się Bogu, w Jego niepojętej Miłości, przyjść na świat, jako człowiek – Jezus. Wybrał sobie najpiękniejszą z kobiet – Maryję, jako swoją Matkę i powierzył te dwa swoje największe skarby Józefowi z Nazaretu. Uwielbiajmy Boga, że chciał się stać jednym z nas, słabym, kruchym, bezbronnym maleństwem, które potrzebuje miłości człowieka, sam będąc Miłością. Zachwyćmy się tym, co przewidział dla nas Bóg – Sam przyszedł nas wykupić z naszych grzechów i przywrócić nam godność Dzieci Bożych.

Emmanuel, którego imię brzmi „Bóg z nami” pragnie narodzić się w naszym życiu,
a jeszcze bardziej w naszych sercach. Przygotujmy się, zatem na przyjęcie Bożego Syna najlepiej jak potrafimy. Prośmy o wstawiennictwo Maryję i św. Józefa, by pomogli nam dobrze przeżyć czas Adwentu. Niech dla każdego z nas będzie to czas odnowy naszej wiary, nadziei i miłości.

Wołajmy razem z Duchem Świętym- Przyjdź Panie Jezu!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s